DZIAŁALNOŚĆ SPORTOWA

Wydatki zrealizowane w ramach kultury fizycznej i sportu w 2022 r.

1 160 307

+73,63%

do roku 2021

Największe imprezy sportowe w 2022 r.

W 2022 r. Wydział Sportu i Turystyki pomagał w organizacji lub był gospodarzem dużych imprez:

druga edycja Jaworzańskiej Amatorskiej Ligi Futsalu

Udział wzięło 9 drużyn, w tym ponad 100 zawodników z Jaworza i okolic. Czas imprezy to 8 tygodni w Jaworzańskiej Hali, gdzie zawodnicy rywalizowali o Puchar Wójta Gminy Jaworze.

Zdjęcie drużyn przed meczem.
Zdjęcie meczu piłki ręcznej.
Zdjęcie medali.

Pierwsze wakacyjne warsztaty sportowe dla dzieci

W okresie od 22 sierpnia 2022 r. do 26 sierpnia 2022 r. odbyły się letnie wakacyjne warsztaty sportowe organizowane przez Wydział Sportu i Turystki Urzędu Gminy Jaworze. W czasie 5-dniowych zajęć uczestnicy korzystali ze ścianki wspinaczkowej, brali udział w lekcjach samoobrony, zagrali turniej tenisa stołowego, uczestniczyli w grach i zabawach na świeżym powietrzu korzystając z boiska przy Szkole Podstawowej nr 1 i boiska do siatkówki plażowej. W ostatnim dniu zorganizowana została wycieczka na szczyt Błatniej, podczas której dzieci pokonały 9 km trasę.

wakacyjne warsztaty sportowe dla dzieci.
wakacyjne warsztaty sportowe dla dzieci.
wakacyjne warsztaty sportowe dla dzieci.

Turniej siatkówki plażowej 

Dla mieszkańców Gminy Jaworze z okazji XXXIV Jaworzańskiego Września odbył się na boisku do siatkówki plażowej przy ul. Koralowej. W turnieju wzięło udział 6 zespołów.

Zdjęcie zwycięzców z medalami.
Zdjęcie przedstawia zawodników podczas meczu siatkówki.
Zdjęcie mężczyzn.

Trzeci turniej tenisa stołowego o Puchar Wójta Gminy Jaworze

Na Jaworzańskiej Hali w turnieju udział wzięło blisko 50 osób w 3 kategoriach wiekowych: Kobiety, Mężczyźni, Dzieci.

Zdjęcie dzieci na sali sportowej.
Zdjęcie statuetek.
Zdjęcie grupowe dzieci na sali gimnastycznej.

Turniej piłki siatkowej „40+” 

W turnieju o Puchar Wójta Gminy Jaworze na Hali Sportowej Jaworze wystąpiły 4 zespoły i blisko 40 zawodników.

Zdjęcie przedstawia wręczanie pucharu.
Zdjęcie pucharu.

VII HI-TEC Bieg po Zdrój Bieg Górski

12.06.2022 r.

VII HI-TEC Bieg po Zdrój Bieg Górski zrealizowany został na dwóch dystansach: „dwudziestka trójka”, czyli półmaraton górski, którego trasa wiedzie przez najpopularniejsze okoliczne szczyty Beskidu Śląskiego czyli Błatnią, Klimczok i Szyndzielnią oraz „jedenastka” czyli Trail Zdrojowy, który przeprowadził przez najbardziej urokliwe zakątki Jaworza. W trakcie zmagań biegaczy odbywać się będą również biegi dla dzieci i młodzieży na boisku sportowym przy ul. Koralowej na dystansach 100 m, 250 m, 400 m oraz 800 m. 

Plakat "VII HI-TEC Bieg po Zdrój Bieg Górski".

inauguracja sportowego roku szkolnego 2022/2023

Na hali sportowej w Jaworzu miała miejsce uroczysta powiatowa inauguracja sportowego roku szkolnego 2022/2023, której celem przede wszystkim była okazja do zaprezentowania najlepszych osiągnięć uczniów ze szkół powiatu bielskiego. Całość rozpoczęto hymnem państwowym, wprowadzono flagę polską i olimpijską, odebrano ślubowanie od sędziów i zawodników. Miłym akcentem był sportowo-artystyczny występ uczniów z obu szkół podstawowych z Jaworza, którzy zaprezentowali m.in. taniec, akrobatykę i koszykówkę, przygotowany przez Ośrodek Promocji Gminy Jaworze i nauczycieli wychowania fizycznego z Jaworza. Zaprezentowano także sportowe nadzieje olimpijskie z terenu gminy Jaworze.

inauguracja sportowego roku szkolnego 2022/2023.

turniej karate olimpijskiego Grand Prix Beskidów

10 września w Hali Sportowej Jaworze odbyła się druga edycja międzynarodowego turnieju karate olimpijskiego Grand Prix Beskidów. Zawody odbyły się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Jaworze.

Zdjęcie pucharów.
Zdjęcie przedstawia wręczanie medali.

III memoriał im. Eugeniusza Zdolskiego, Emila Strzelczyka, Andrzeja Hutyry w piłce nożnej halowej

20.11.2022 r.

III memoriał im. Eugeniusza Zdolskiego, Emila Strzelczyka, Andrzeja Hutyry w piłce nożnej halowej pod honorowym patronatem Wójta Gminy Jaworze oraz Rady Gminy Jaworze. W turnieju w Hali Sportowej w Jaworzu wzięło udział osiem drużyn. Memoriał zwyciężył "żółty" zespół Czarnych Jaworze, który w finale pokonał "białą" drużynę Czarnych 3:2.

Plakat "III memoriał im. Eugeniusza Zdolskiego, Emila Strzelczyka, Andrzeja Hutyry w piłce nożnej halowej".